Online Business:Earn Free Bitcoin-Mining-Currency Exchange-Buy & Sell
Online Business:Earn Free Bitcoin-Mining-Currency Exchange-Buy & Sell

 

 

در رابطه با خريد دستگاه‌هاي خودپرداز همواره مطلوب است كه متقاضيان سوالاتي همچون مدل دستگاه، شرايط خريد، كيفيت، طول عمر قطعات، قيمت يا پشتيباني داشته باشند. در اين بخش نورينكس به اين موضوع مي‌پردازد تا متقاضيان را بيشتر آشنا كند

كسب اطلاعات براي خريد

با توجه به اهميت و حساسيت متقاضيان نسبت به سرمايه‌گذاري و خريد دستگاه‌هاي خودپرداز، شركت نورينكس راه و روش هاي متداولي براي آن فراهم كرده است. يكي از اصلي ترين راه هاي خريد خودپرداز كسب اطلاعات مجازي (سايت، پشتيباني) و گرفتن ارتباط حضوري است. بدين شكل كه ما متقاضيان را از داشتن كالا‌هاي موجود و شرايط خريد آگاه ‌مي‌‌كنيم

چرا دستگاه خودپرداز دست دوم نخريم؟

از آنجا كه تمام قطعات الكترونيك از قبيل قطعات ريزودرشت مانند: مدارها، بدنه و عايق‌ها از طول عمره محدودي برخوردان و از آنجا كه دستگاه‌هاي خودپردازي همچون برند ان سي آر (NCR) در وهله‌ي اول ريفر و بازسازي شده هستند پس از گذشت زمان نسبت به درجه بندي دستگاه، افت كيفيت قطعاً ملموس خواهد بود. بدين منظور در قدم اول خريد دستگاه خودپرداز دست‌دوم از كمپاني نورنيكس توصيه نخواهد شد

درزمينه‌ي قطعات، تشخيص سلامت و كاركرد درست يا غلط به‌صورت عادي همواره دشوار است و امروزه در تمام موارد الكترونيكي صدق مي‌كند. بديهي است كه سالانه دستگاه هايِ خود پردازه دست‌دوم زيادي خريدوفروش مي‌شود و اين مشكل بزرگي به شمار مي‌آيد. ازلحاظ تجربي خريداران دستگاه دست‌دوم پس از گذشت زمان، اعلام نارضايتي مي‌كنند و بيشتر وقت خود را به دنبال تعمير و پشتيباني دستگاه خود خواهند بود

شرايط خريد دستگاه خودپرداز

خريد دستگاه خودپرداز براي كليه اشخاص اعم از حقيقي و حقوقي امكان پذير است. نكته قابل ذكر در خريد دستگاه خودپرداز اين است كه كليه اشخاص حقيقي و حقوقي و خريداران خودپرداز با بانك‌هايي كه تحت نظارت بانك مركزي مشغول به فعاليت مي‌‌باشند طرف قرارداد مي‌‌شوند و از اين نظر قرارداد منعقد شده بين پذيرنده و بانك كاملا معتبر است

پس از استقرار دستگاه در محل معين شده يكي از اصلي ترين كار‌هاي خريدار، شارژ نقدي و برگرداندن نقدينگي دريافت شده توسط مشتري به دستگاه از طريق شعب مختلف بانك طرف قرارداد مي‌‌باشد

لازم به ذكر است قبل از اقدام به پرتال و اخذ سوئيچ بانك، دستگاه خودپرداز بايد در محل معين شده وجود داشته باشد. چرا كه كارشناسان و كارگذاران بانك مربوطه براي جواز سوئيچ از وجود دستگاه در آن محل مطمئن شوند

اما قيمت دستگاه‌هاي خودپرداز

با توجه به اين ماشين ها، دستگاه‌هاي ما از نوع درجه بندي با هم تفاوت دارند به طبع قيمت دستگاه‌هاي ما هم نوسان دارند بدين منظور كه قيمت‌هاي دستگاه‌هاي ما متناسب با درجه بندي به شما ارائه مي‌شوند. امروزه در بازار فروش سوالاتي در رابطه با تفاوت بين مدل هاي الف با مدل د وجود دارد شما نمي‌توانيد دستگاه درجه الف را با درجه د مقايسه كنيد. براي شفاف سازي مي‌توان گفت كيفيت قطعات، نوع آبكاري مواد تشكيل دهنده، ظرافت، دقت و طول عمر عابربانك هاي درجه يك با درجات ديگر يكسان نيست; همانگونه كه در مقدمه گفته شد. بنابراين با توجه به نوسانات بازار قيمت خودپرداز قيمت روز و مناسب را از شركت نورينكس بخواهيد. با ما در تماس باشيد

براي مشاوره و كسب اطلاعات براي خريد خودپرداز با ما از طريق سايت نورينكس در تماس بگيريد

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۲ دى ۱۳۹۹ ] [ ۱۲:۵۳:۵۸ ] [ مهدي ] [ نظرات (0) ]

سدان مد بزرگ‌ترين فروشگاه اينترنتي تجهيزات پزشكي ايران ، بعد از پانزده سال تجربه در زمينه توليد، واردات، خريد و فروش لوازم پزشكي، تاسيس و اينك در آستانه‌ي هشتمين سال فعاليت خود به عنوان بزرگترين رفرنس آنلاين تجهيزات و لوازم پزشكي مي باشد.

سدان مد با تنوع گسترده از كالاهاي پزشكي عمومي و تخصصي از قبيل انواع تجهيزات پزشكي ( فشار سنج، تست قند خون، تست قند خون، الكتروشوك، دستگاه نوار قلب، اكسيژن ساز، تخت هاي جراحي، دستگاه اسپيرومتري و …) انواع تجهيزات بيمارستاني، انواع لوازم مصرفي عمومي و تخصصي جراحي از جمله اصولي مي باشند كه برگ برنده سدان مد در رقابت با ساير رقبا بشمار مي روند.

از برندهاي متنوع، متعدد و سرشناس جهاني كه تجهيزات پزشكي سدان سدان نمايندگي آنها را براي فروش دارد مي توان به محصولات كلوپلاست، نخ جراحي , Linx و Smiمحصولات Beurer, Medwork, Boston, Intelligent, Stryker, B Braun, Aesculap, Philips, Resmed اشاره نمود

از آن جايي كه لوازم پزشكي نقش مهمي در نظام سلامت جامعه دارند امروزه با تنوع وسيعي از دستگاه ها و تجهيزات پزشكي رو به رو هستيم كه به دليل اهميت و حساسيت موضوع بايستي به دقت به آن توجه نمود. اما متاسفانه به دليل عدم توجه و دقت كافي در اين زمينه امروزه با انبوهي از شركت هاي عرضه و پخش تجهيزات و لوازم پزشكي رو به رو هستيم كه بدون دارا بودن مجوز هاي لازم با جان و مال مردم بازي مي كنند.

در اين ميان شركت هاي لوازم مصرفي پزشكي معتبر نظير شركت سدان مد با دارا بودن سابقه ي بيش از ۱۵ سال فعاليت در زمينه ي فروش تجهيزات پزشكي مي كوشد تا محصولات پزشكي تهران و حتي كالاهاي پزشكي شهرستان ها را نيز فراهم نمايد.

اين شركت با داشتن كادري مجرب تلاش مي كند تا نياز هاي افراد و ارگان ها را از طريق فروشگاه تجهيزات پزشكي آنلاين خود به راحتي مرتفع ساخته و لوازم پزشكي با كيفيت و استاندارد را در اختيار مردم قرار دهد.

اين شركت سابقه ي ۱۵ ساله ي فعاليت هاي خود را با فعاليت در زمينه هاي مختلفي همچون تجهيز درمانگاه هاي پتروشيمي و سكو هاي نفتي و نيز كشتي ها و ناوگان هاي حمل و نقل پربار نموده است و امروزه نيز همچنان با همان ميزان نيرو ي اوليه و كادري مجرب و دلسوز آماده ي خدمت به مردم مي باشد.

شركت سدان مد با سابقه ي فعاليت در تمامي زمينه هاي پزشكي همچون تجهيزات و دستگاه هاي پزشكي بيمارستاني،كلينيكي، مراقبت از بيمار در منزل، لوازم مصرفي پزشكي عمومي و تخصصي و نيز تجهيزات امداد و نجات و آمبولانس مي تواند بهترين گزينه براي خريد تجهيزات پزشكي با كيفيت و استاندارد باشد.

راهنماي خريد از فروشگاه لوازم پزشكي سدان

توجه كنيد كه خريد تجهيزات پزشكي بايستي آگاهانه انجام گيرد تا سلامت افراد را به خطر نيندازد. بنابراين در هنگام انتخاب و خريد لوازم مصرفي پزشكي بايستي نكاتي را در نظر بگيريد كه از آن جمله مي توان طول عمر كالا، ايمني محصول، استاندارد بودن، اصل بودن كالا و البته قيمت آن را نام برد.

همچون ديگر وسايل و دستگاه ها، تجهيزات پزشكي نيز طول عمر مشخصي داشته و پس از گذشت مدت زمان خاصي از رده خارج شده و نوع جديدي از آن ساخته شده و روانه ي بازار مي شود. بنابراين توجه به طول عمر كالا و پشتيباني از تكنولوژي هاي به روز مي تواند خريدي مطمئن را براي شما به همراه داشته باشد

علاوه بر اين ايمني محصول از ديگر فاكتور هايي است كه در هنگام خريد تجهيزات پزشكي بايستي به آن توجه ويژه داشته باشيد. سيم و كابل دستگاه و يا نوع ورودي و خروجي حتما بايد به دقت بررسي شوند تا مشكلات و هزينه هاي بعدي را بر شما تحميل ننمايند.

توجه كنيد كه چنانچه قيمت كالا براي شما مهم است و بودجه ي كافي براي خريد تجهيزات پزشكي گران قيمت نداريد، مي توانيد از نوع دست دوم آن ها نيز استفاده كرده و به خريد آن ها اهتمام ورزيد. اما توجه كنيد كه براي خريد دستگاه ها و كالاهاي پزشكي دست دوم بايستي از فروشگاه هاي معتبر تجهيزات پزشكي دست دوم استفاده كنيد

علاوه بر اين پيش از خريد كالا، پيشنهاد مي كنيم كه مدت زماني را براي تست و بررسي دستگاه و يا كالاي دست دوم صرف كرده تا از سالم بودن آن اطمينان حاصل نماييد.

شركت تجهيزات پزشكي سدان همچنين بخشي از فعاليت هاي خود را به خريد و فروش تجهيزات و لوازم پزشكي دست دوم اختصاص داده است كه شما عزيزان مي توانيد با خيالي آسوده از تجهيزات دست دوم اين شركت خريد كرده و پيش از خريد نيز از ضمانت اصل بودن كالا اطمينان حاصل نماييد.

همچنين فروشگاه اينترنتي سدان مد كه در زمينه ي خريد و فروش انواع تجهيزات پزشكي فعاليت دارد امكان خريد با پرداخت درب محل را نيز براي همشهريان تهراني خود نيز فراهم نموده است كه شما عزيزان مي توانيد به اين طريق با اطمينان خاطر اقدام به ثبت خريد خود نماييد.

خريد تجهيزات پزشكي بايستي با دقت و وسواس مناسب انجام شود تا سلامت خود، عزيزان و يا ديگر افراد به خطر نيفتاده و سلامت جامعه را تامين نمايد. علاوه بر اين خريد و فروش تجهيزات و لوازم پزشكي نو و دست دوم نيز از ديگر فعاليت هاي اين شركت است كه در راستاي خدمت رساني هر چه تمام تر به هم ميهنان عزيزمان مي باشد.

هزينه تجهيزات پزشكي

با توجه به اينكه امروزه با افزايش نرخ واردات لوازم مصرفي پزشكي رو به رو هستيم، تهيه، توزيع و تجهيز لوازم پزشكي مورد نياز بيمارستان ها، كلينيك ها، درمانگاه ها و به طور كلي تمامي مراكز درماني مي تواند يكي از مشاغل حساسي باشد كه به طور مستقيم يا غير مستقيم با جان و مال مردم در ارتباط است.

توجه كنيد كه پخش تجهيزات پزشكي معمولا در ۲ زمينه ي تجهيز مراكز درماني و تجهيز بيمار در منزل انجام مي گيرد تا بتواند نياز هاي بيماران را در هر كجا كه باشند به بهترين شكل ممكن برطرف نمايد.

در اين زمينه قاعدتا مراكز پخش عمده تجهيزات پزشكي نظير شركت سدان مد با سال ها تجربه در زمينه ي تامين تجهيزات لابراتوري و آزمايشگاهي، تجهيزات دندانپزشكي، تجهيزات الكترو پزشكي، تجهيزات و دستگاه هاي پزشكي و تكنولوژي پزشكي، لوازم فيزيوتراپي و نيز لوازم مصرفي ارتوپدي مي كوشد تا علاوه بر تامين نياز هاي مردم، هزينه هاي كمتري نيز بر بيماران تحميل شود.

به طور كلي هزينه ي تجهيزات پزشكي معمولا بر عهده ي خود افراد مي باشد و بيمه ها كمتر اين وسايل را تحت پوشش خود قرار مي دهند. بنابراين در هنگام خريد اين وسايل بايستي ابتدا بهترين قيمت تجهيزات پزشكي مصرفي خود را جويا شده و پس از بررسي جوانب، اقدام به خريد آن نماييد.

بديهي است كه برند هاي مختلف قيمت هاي متفاوتي را حتي در اجناس مشابه خواهند داشت. خوشبختانه سدان مد با دارا بودن برند هاي مختلف تجهيزات پزشكي نظيرBeurer، MED SKY، sunrise medical، KD،  Lifepakو … مي تواند گزينه مناسبي براي خريد تجهيزات پزشكي باشد تا شما عزيزان بتوانيد با مقايسه ي قيمت هاي متنوع كالا هايي با برند هاي مختلف، مناسب ترين انتخاب و خريد را براي نياز هاي مصرفي خود داشته باشيد.

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۱ دى ۱۳۹۹ ] [ ۱۲:۴۳:۵۲ ] [ مهدي ] [ نظرات (0) ]
شماره 2 محبوب فوتبال ايران مي‌گويد، براساس برنامه 5 ساله دوم آكادمي كيا، اين باشگاه در سطح اول فوتبال ايران يعني ليگ برتر صاحب امتياز خواهد بود.

به گزارش "ورزش سه"، ستاره سال‌هاي نه چندان دور فوتبال ايران كه بيش از يك دهه با حركات و فرارهاي خاص خودش قدرت فوق العاده‌اي به منطقه راست تيم فوتبال هامبورگ و تيم ملي ايران بخشيده بود، اين روزها به دور از حواشي در رده‌هاي پايه باشگاه هامبورگ در حال تربيت نوجوان‌هاي آلماني براي حضور در رقابت‌هاي بوندسليگا است و از راه دور نيز آكادمي كيا را در جنوب تهران با همكاري برادرش هادي مهدوي‌كيا مديريت مي‌كند.

 

سعي كرديم بچه‌ها خودشان را با دنيا مقايسه كنند
به بهانه موضوع آخر با مهدي مهدوي كيا هم صحبت شديم؛ صحبت‌هايمان با شماره 2 دوست داشتني و محبوب فوتبال ايران را آغاز كرديم و از او در رابطه با آخرين شرايط آكادمي كيا پرسيديم. مهدوي كيا حرف هايش درباره اين موضوع را با اين مقدمه آغاز كرد:« ما بيش از 5 سال است كه اين كار را شروع كرده‌ايم و از روز اول هدف استعداديابي از مناطق محروم كشور بود؛ بچه هايي كه به هر دليلي امكانات در اختيارشان نبوده و نخبه هستند. سعي كرديم اين‌ها را دور هم جمع كنيم. هدف اين بود كه اين بچه‌ها با تيم‎‌هاي بزرگ دنيا بازي كنند و خودشان را با تيم هاي بزرگ مقايسه كنند. در اين راه موفق بوديم و بيش از 5 سال در تورنمنت‌هاي مختلف شركت كرديم و در آن مسابقات مقام‌هاي خوبي به دست آورديم.» 

برنامه 5 ساله اول ما خيلي خوب پيش رفته است
او در ادامه با اشاره به اينكه آكادمي كيا در مسير رشد قرار دارد و به اهداف برنامه 5 سال ابتدايي خود دست يافته، توضيح داد:« در ليگ هاي داخلي شركت كرديم و سعي كرديم اين بچه ها روز به روز پيشرفت‌شان بيشتر شود. ارتباط خوبمان را با اروپا حفظ كرديم و سعي كرديم از مربيان خارجي براي تربيت بچه‌ها و مربيان‎‌مان استفاده كنيم. خدا را شكر برنامه‌هاي ما خيلي پيش رفته و برنامه 5 سال اول ما الان به پايان رسيده است. دوست داشتيم در پايان 5 سال اول، بچه‌هاي پرورش يافته آكادمي را در تيم ملي نوجوانان ايران كه همان تيم زير 17 سال است، چندين سهميه داشته باشيم و خوشبختانه در حال حاضر بيش از 10 سهميه در تيم ملي نوجوانان داريم. اميدواريم كه همين روند ادامه پيدا كند و بتوانيم فوتباليست هاي خوبي را به فوتبال ايران معرفي كنيم.» 


نخبه‌ها را جمع كرده‌ايم
او سپس در رابطه با اينكه آكادمي كيا در چه رده هايي فعاليت مي‌كند، عنوان كرد:« اولين رده اي كه در باشگاه ما در حال فعاليت است، بچه هاي زير 18 سال هستند و به ترتيب هر سال سعي كرديم با همان روشي كه در اروپا وجود دارد، هر سال يك تيم در هر رده سني داشته باشيم. اولين رده زير 18 سال هستند. البته كل كشور را نمي توانيم پوشش دهيم، چون جمعيت زياد است ولي سعي داشته‌‍ايم بچه هايي كه نخبه هستند را در آكادمي داشته باشيم.» 


هر سال بيش از چندهزار بازيكن را استعداديابي مي‌كنيم
مهدوي كيا در ادامه در مورد چگونگي عضويت در باشگاه كيا را توضيح داد:« ما هر ساله استعداديابي داريم. شايد بيش از چند هزار بازيكن را در سال استعداديابي مي كنيم. از بين اين‌ها بهترين ها را انتخاب مي‌كنيم و به رده هاي پايه اضافه مي كنيم. اگر احساس كنيم، جايي ضعف داريم و بازيكن‌هايي كه در اين چرخه جا مانده‌اند را به تيممان اضافه مي‌كنيم. خيلي روش موفقي تا الان داشتيم و سعي كرديم از شيوه اروپا و نظم و انضباطي كه دارند، بهره بگيريم. الان بيش از 100 بازيكن در رده هاي سني مختلف در آكادمي كيا در حال فعاليت هستند.» 

برنامه 5 ساله دوم رسيدن به ليگ برتر است
بازيكن سابق پرسپوليس و تيم ملي سپس در رابطه با برنامه 5 ساله دوم آكادمي بيان كرد:« در اين برنامه قصد داشتيم با همين بچه هايي كه خودمان تربيت كرديم به رده بزرگسالان وارد بشويم. الان آنها شرايط 16 ، 17 سال را دارند. ما از دسته 3 كشور شروع مي كنيم. مدل تيم‌هايي مثل هوفنهايم يا لايپزيش كه از دسته سوم شروع كردند و حالا به دسته اول فوتبال آلمان و فوتبال اروپا وارد شده اند. ما همين روش را در پيش گرفته‌ايم و در حال اجرا هستيم. از دسته سوم با محصولات آكادمي خودمان شروع خواهيم كرد و تيم الان تشكيل شده است. اين بچه‌ها الان چند بازي دوستانه با تيم‌هاي دسته دوم و سوم انجام داده اند. با تيم‌‎هاي ليگ يك هم بازي كرده‌ايم و شرايط بسيار خوبي داريم. در برنامه 5 سال دوم اين هدف را داريم كه به سطح اول فوتبال ايران برسيم، كه همان ليگ برتر است.»

 

مثل هوفنهايم و لايپزيش از دسته سوم شروع مي‌كنيم
طي ماه‌هاي اخير باشگاه كيا براي خريد امتياز يكي از تيم‌هاي شمالي كشور اقدام كرده است. مهدوي‌كيا مدير آكادمي در رابطه با اين موضوع اضافه مي‌كند:« در همين راستا ما امتيازي را از استان مازندران و شهر بابل در اختيار گرفتيم. اين تيم قرار نبود در مسابقات شركت كند و ما اين امتياز را خريداري كرديم. با هماهنگي‌‎هاي انجام شده با هيات فوتبال مازندران آقاي بهروان و همچنين وزارت ورزش و جوانان كه آقاي رنگرز از كشتي گيران قديمي هستند، با توجه به اينكه بسياري از استعدادهاي ما از استان مازندران هستند، اين همكاري انجام شده و از دسته سوم شروع مي كنيم. دوست داريم با همين بچه هاي آكادمي به سطح اول فوتبال ايران برسيم. از دوستاني كه نامشان را بردم هم تشكر مي كنم كه اين امتياز را به آكادمي كيا دادند و ما ان‌شاالله در مسابقات شركت خواهيم كرد.» 

بزرگ‌ترين معضل فوتبال پايه بي‌پولي است 
 از مهدي مهدوي كيا در رابطه با مشكلاتي كه در مسير او و آكادمي كيا وجود داشته و دارد پرسيديم. او به اين سوال اينگونه واكنش نشان داد:« بزرگترين معضل بحث امكانات هست در ايران. متاسفانه امكاناتي در فوتبال روز دنيا وجود دارند را در ايران نداريم و ما با توجه حجم بازيكني كه در آكادمي داريم، فقط يك زمين در اختيارمان قرار دارد و بابت همين زمين در حال پرداخت اجاره بهاي سنگيني هستيم. تقريبا مي‌توان گفت بزرگ ترين مشكل مسائل مالي است و بايد بدون اسپانسر كارها را پيش ببريد. ما تا الان تمام هزينه ها را تقبل كرديم. يك سري از دوستان در اين راه به ما كمك كرده اند كه واقعا از آنها تشكر مي كنم. اگر شرايط در اين زمينه بهتر بود، تعداد بيشتري از تيم‌هايمان در تورنمنت هاي اروپايي شركت مي كردند. شايد ما اگر تعداد زمين‌هاي بيشتري داشتيم، مي توانستيم آموزش هاي بهتري بدهيم و مربيان بيشتري را از فوتبال اروپا اضافه كنيم. بزرگترين معضل فعلا همين مباحث مالي است و اميدوارم در آينده شرايط بهتر از اين بشود.» 

 

بچه‌هاي ما بيشترشان به تيم ملي خواهند رسيد
مدافع و هافبك راست سابق هامبورگ كه سال‌ها در اين تيم به عنوان يكي از بازيكنان كليدي فعاليت داشت و باشگاه آلماني بهترين دوران‌هاي تاريخش را سپري كرد، در رابطه با اهداف خود از تشكيل اين آكادمي و دورنماي باشگاه كيا توضيح داد:« من علاقمند بودم تجربه‌اي كه سال‌ها در اروپا به دست آوردم، اين تجربه را به نوجوان‌ها و جوان‌هاي فوتبال كشورمان انتقال بدهيم؛ مخصوصا بچه هاي مناطق محروم و در اين بخش خيلي موفق بوديم و خيلي خوب پيش رفتيم ولي ايده‌آل نبود. همانطور كه گفتم اگر ما زمين‌هاي بيشتري داشتيم و مي‌توانستيم از مربيان روز دنيا بيشتر استفاده كنيم و امكانات بيشتري داشتيم، قطعا نتيجه بهتر بود ولي با تمام مشكلات در 5 سال گذشته خيلي موفق بوديم. دورنماي كار ما اين است كه استعدادهاي فوتبال ايران را پيدا و معرفي كنيم تا راه خودشان را پيدا كنند. اميدواريم فوتباليست هاي خوبي بر اي كشور باشند و شايسته‌‌ها به رده هاي ملي راه پيدا كنند.كوچكترين كاري كه مي شود كه اين بچه ها از معضلات اجتماعي دور مي شوند و به ورزش وارد مي شوند و با توجه به اينكه نخبه هستند، آينده خوبي را برايشان متصور هستيم. كوچكترين كار اين است ولي اين بچه ها بيشترشان به رده هاي ملي خواهند رسيد و اين مي‌تواند خيلي خوشحال كننده باشد براي من كه دوست داشتم اين كار با موفقيت همراه باشد.» 


سرخابي‌ها از سرمايه‌گذاري در فوتبال پايه ضرر نمي‌كنند
سوال بعدي از مربي رده‌هاي پايه باشگاه هامبورگ در رابطه با عدم مديريت مناسب در دو باشگاه استقلال و پرسپوليس در رده‌هاي پايه بود. او كه در كشور آلمان زندگي مي‌كند، درباره اين موضوع گفت:« من در ايران نيستم و شرايط دو باشگاه استقلال و پرسپوليس را نمي دانم، ولي سرمايه گذاري در فوتبال پايه هيچ وقت ضرر نداشته است. با اين مشكلات مالي اي كه مي بينيم و قيمتي كه بازيكنان دارند، اگر باشگاه ها در قسمت هاي پايه خودشان سرمايه گذاري كنند و از آنجا استعدادها را به تيم هاي اولشان معرفي كنند، يك كار اصولي است ولي اين موضوع نيازمند مديريت و برنامه ريزي صحيح است. مديراني كه در راس قرار مي گيرند بايد به فوتبال پايه اهميت بدهند و اين تنها راه نجات چنين پروژه هايي است.»

بي پولي بازيكناني پولي را در فوتبال پايه باب كرده 
مهدوي كيا در رابطه با اين سوال كه معضل بازيكن پولي در فوتبال پايه چقدر ريشه دارد و نقش پدر و مادرهايي كه در اين راه رشوه مي‌دهند، چقدر موثر است، اينطور پاسخ داد:« شايد يكي از بزرگ‌ترين معضلات فوتبال پايه همين موضوع است و بسياري از بازيكناني كه شايستگي ندارند، به تيم‌ها اضافه مي‌شوند. من دليل اين مشكل را اين مي دانم كه بسياري از تيم هاي ما به فوتبال پايه اهميتي نمي دهند. يك تيم را برعهده يك مربي مي گذارند و مي گويند اين تيم بايد تشكيل شود و در مسابقات شركت كند. مسائل مالي واقعا سخت است. هزينه هاي تيم بالا است و خيلي ها مجبور مي شوند بازيكناني را بگيرند كه هزينه تيم هايشان را از طريق آنها پرداخت كنند. يك بحث مدارس فوتبال را داريم كه در آنجا بحث آموزش مطرح مي شود و بچه هايي كه دوست دارند مي توانند شركت كنند و آموزش ببينند و مقداري پولي پرداخت كنند. ما خودمان هم اين مدارس را براي خودمان تشكيل داده ايم و البته اگر آنجا هم نخبه‌اي پيدا شود به تيم آكادمي اضافه مي كنيم. الان يكي از بزرگ‌ترين معضلات همين است و پولي در فوتبال پايه نيست. مربيان حقوق درستي ندارند. شرايط پايداري در فوتبال پايه نيست و بودجه مشخصي ندارد. به همين دليل از اين فرصت برخي‌ها استفاده مي كنند يا سوء استفاده مي كنند. نمي توان پدر مادرها را هم مقصر دانست، اين شرايط فوتبال پايه ما است كه ما را به اين سمت و سو برده است تا يك سري ها با پول بازي كنند ولي هر چه به رده هاي بالاتر مي آئيم، چون در آنجا همه بازيكنان ديده مي شوند اين مسائل كمتر ديده مي شود، ولي در رده پايه چون تمركز نيست و ديده نمي شود، شايد اين مسائل بيشتر است. اميدوارم اين مشكل حل شود.

البته اين مشكل زماني به فوتبال ايران اضافه شد كه گفتند فوتبال ايران حرفه‌اي است و پول به آن اضافه شد. شايد آن زمان خيلي از خانواده ها با فوتباليست شدن بچه هايشان مخالف بودند. چون آينده اي نداشت و پولي نداشت و هر چه بود عشق  علاقه بود. آن زمان كه در فوتبال پايه تهران بازي مي كردم همه‌اش عشق و علاقه بود و و فقط استعدادها وارد مي شدند؛ ولي متاسفانه الان عده‌اي با پول وارد مي شوند و كار من و شما هم نيست كه به آن ورود كنيم؛ بايد نهادهاي نظارتي ورود كنند و راه حلي براي اين موضوع پيدا كنند.» 

 

فوتبال تهران قابل مقايسه با گذشته نيست
از مهدوي كيا در رابطه با شرايط اين سال هاي فوتبال تهران پرسيديم كه برخلاف گذشته، به ندرت فوتاليست مستعدي را در اختيار فوتبال ملي ايران و دو باشگاه بزرگ آن مي‌گذارد. بازيكن سابق تيم ملي در اين مورد گفت:« اصلا فوتبالي كه الان در رده هاي پايه فوتبال تهران ارائه مي شود با فوتبالي كه ما آن زمان بازي مي كرديم، قابل مقايسه نيست و بسيار فاصله دارد. كيفيت خيلي پايين تر است. در آن زمان ليگ ها خيلي قوي تر بودند. در آن زمان همانطور كه گفتم همه چيز عشق و علاقه بود. همه استعدادها داخل بودند. خيلي از تيم هاي قديمي مثل بانك ملي، راه آهن در رده هاي پايه حضور داشتند و اين به جذابيت مسابقات كمك مي كرد. در آن زمان بازيكنان كه در رده هاي اميدهاي تيم هايي مثل آرارات بازي مي كردند، خيلي از آنها در تيم هاي بزرگسالان هم استفاده مي شدند. الان خيلي كمتر شده است. توپ پلاستيكي حذف شده است و زمين هاي خاكي هم كم شده است. با بازيكن هاي پولي هم شرايط خيلي مشكل شده است. اصلا چيزي كه الان در فوتبال تهران اتفاق مي افتد را نمي توانيم با گذشته مقايسه كنيم.»

فضاي فوتبال در ايران مناسب كار نيست 
سوال آخر از مهدوي كيا كه يكي از باتجربه‎‌‎ترين بازيكنان ملي تاريخ فوتبال ايران است و به تازگي احسانس حاج صفي از ركورد 111 بازي ملي او گذر كرد، در رابطه با قبول نكردن پيشنهاداتي است كه به او براي حضور در كادر فني تيم ملي داده شده است. او به اين سوال اينطور پاسخ داد:« همانطور كه در جريان هستيد، در مقاطعي پيشنهاد سرمربيگري در تيم هاي مختلف و حتي مربيگري در تيم ملي، تيم اميد، جوانان و ... بوده است. در بحث مديريت هم پيشنهاداتي بوده است ولي هيچ وقت قبول نمي كنم، چون فضاي فوتبال در ايران، در  حال حاضر فضاي خوبي نيست و شايد با روحيات و اخلاقيات من همخواني ندارد و سازگار نيست.

تشخيص دادم در مرحله اي كه به آلمان بيايم؛ به شهري كه سال ها در آن زندگي كرده بودم و باشگاهي كه هشت سال در آن بازي كرده ام. دوست داشتم شرايط فوتبال پايه را ببينم، چون خودم درگير آكادمي خودم در ايران بودم، دوست داشتم از نزديك شرايط را ببينم و اين 5 سال واقعا به من كمك كرده تا شرايط را ببينم. اينكه چه اتفاقاتي مي افتد. تجربه ام خيلي زياده شده است. ضمن اينكه آرامشي كه اينجا براي من وجود دارد، بهتر است.
شايد خيلي ها مي گويند شما از چندين ميليارد پول در سال گذشته ايد، ولي من بيشتر درگير همان آرامشي هستم كه گفتم. دوست دارم به فوتبال مملكتم خدمت كنم. كشورم را خيلي دوست دارم و فكر مي كنم در جاي درستي در حال انجام اين كار هستم. در آينده بيشتر مي شنويم و بيشتر مي بينيم. فكر مي كنم در كاري كه تخصص دارم، كار مي كنم و اميدوارم آينده خوبي در انتظار فوتبال ايران باشد و ما فوتباليست هاي بيشتري را از كشورمان در اروپا ببينم؛ چون باعث افتخار است. در مجموع دنبال آرامش هستم و الان فضاي كار كردن در فوتبال ايران را مناسب نمي بينم.:»

 

http://new-news1.ir/


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۸ دى ۱۳۹۹ ] [ ۱۰:۱۲:۴۳ ] [ مهدي ] [ نظرات (0) ]

ايزوتيازولين يك ماده سبز رنگ روشن است كه با فرمول C3H3NOS  ميباشد كه به عنوان يك ماده نگهدارنده ضد ميكروبي استفاده ميشود. اين ماده محلول در آب است و داراي سميت بسيار پاييني مي باشد.ويژگي ها و كاربردهاي ايزوتيازولين

تركيبات و مشتقات ايزوتيازولين از رشد قارچ ها، باكتري ها و مخمرها در محصولات با پايه آبي جلوگيري مي كند.

از اين ماده در محصولاتي مانند كرم ضد آفتاب، ضدعفوني كننده دست، شامپو، لوازم آرايشي، لوسيون و … استفاده مي شود.

به طور كلي كاربرد اين ماده در صنايع تصفيه آب، شوينده ها، صنايع آرايشي و بهداشتي، فلزكاري، چسب سازي و ضد عفوني سازي لوازم پزشكي مي باشد.

در كل هدف از استفاده ي ايزوتيازولين و مشتقات آن اين است كه محصول را تا قبل از رسيدن به تاريخ انقضا آن سالم و فاقد هيچ گونه باكتري و ميكروب نگه دارد.

 

خواص ايزوتيازولين

اين ماده يك ماده ي ضد ميكروب به حساب مي آيد كه معمولا براي كنترل قارچ ها، باكتري ها و يا جلبك ها استفاده مي گردداز آنجايي كه محلول هاي آبي بيشتر مستعد رشد و ادامه ي زندگي باكتري ها هستند بنابراين ايزوتيازولين بيشتر در آب و به عنوان گند زدا مورد استفاده قرار مي گيردهمچنين به عنوان نگهدارنده نيز كاربرد دارد. 

اين ماده در محصولاتي ديگر از جمله ضد آفتاب ها، شامپوها، لوسيون ها و… نيز به منظور جلوگيري از خراب شدن محصول پيش از فرا رسيدن تاريخ انقضاي آن استفاده مي گرددعلاوه بر اين تركيب فوق مي تواند يك جايگزين مناسب براي فرمالدهيد (ماده اي با سرطانزايي بالادر محصولات شوينده باشد.

 

كاربرد ها

 

اين نگهدارنده با توجه به خصوصيات قارچ كشي كه دارد در صنايع مختلفي مورد استفاده قرار مي گيرد كه در ادامه به آنها بيشتر خواهيم پرداخت:

نگهدارنده

باكتري ها و ميكروب ها عامل اساسي تخريب مواد آرايشي و بهداشتي به حساب مي آيند. عفونت هاي باكتريايي مي توانند بيماري و حتي مرگ را براي انسان رقم بزند و خسارات جبران ناپذيري از نظر اقتصادي و سلامتي بر جاي بگذارد. بنابراين توليد كنندگان مواد آرايشي و بهداشتي به فكر استفاده از نگهدارنده هايي سالم و كم خطر براي حفظ مواد آرايشي و بهداشتي از اين آسيب ها و افزايش طول عمر محصولات خود هستند. در اين بين ايزوتيازولين در دوز هاي پايين يكي بهترين نگهدارنده هاي پيشنهادي براي محصولات آرايشي و بهداشتي است.

تصفيه ي آب

اين محصول به دليل شكستن پيوند بين باكتري ها و جلبك ها خاصيت ضد ميكروبي دارد و در  تصفيه ي آب  مي تواند مورد استفاده قرار بگيردتركيبي از مشتقات آن نظير  (Chloromethylisothiazolinones (CMITو(Methylisothiazolinones (MIT براي اين منظور استفاده مي شوند.

كاربرد هاي ديگر:

از كاربرد هاي ديگر اين ماده مي توان به موارد زير اشاره نمود:

                    ·ميادين نفتي

                    ·كاغذ سازي

                    ·پردازش چرم

                    ·آفت كش ها

                    ·مواد شوينده و لوازم آرايشي

 

درباره پتروشيمي دانشمند

 

شركت پتروشيمي دانشمند ارائه دهنده و توليد كننده انواع مواد شيميايي ، ضد كف ، ايزوتيازولين ، بايوسايد ، پلي الكتروليت و ... مي باشد

 

 

 

 

 

 

 

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۴ دى ۱۳۹۹ ] [ ۰۴:۱۹:۰۷ ] [ مهدي ] [ نظرات (0) ]
كارتريج تونر شامل يك درامOPC ، فوم رولر، مگنت، بليد، دكتر بليد ، مخزن شارژ و مخزن مازاد است. دلايلي براي پايين آمدن عملكرد كارتريج وجود دارد شما با شناخت قطعات بهتر ميتوانيد از آنها پيشگيري كنيد.

 

 

درامOPC 
درام يك سيلندر آلومينيومي است كه با لايه اي از مواد غير سمي ، آلي - رساناي نوري (OPC) پوشانده شده است. مواد OPC در معرض نور رساناي الكتريكي مي شوند. در طي فرايند چاپ ، يك پرتوي ليزر سطح درام OPC را طي مي كند و قسمتهايي از سطح را به طور انتخابي تخليه مي كند. بدين ترتيب يك تصوير پنهان و الكترواستاتيك روي طبل مي سازد. فرايند توسعه سپس با قرار دادن ذرات تونر با بار منفي بر روي مناطق در معرض درام ، تصوير نهان را به يك تصوير قابل مشاهده تغيير مي دهد. از اين رو كيفيت سطح طبل OPC تعيين كننده قابل توجهي در كيفيت چاپ است.
درام OPC معمولاً به گونه اي طراحي مي شود كه حدود 1.5 برابر عمر نامي كارتريج دوام داشته باشد و از اين رو نمي توان از كارتريج براي يك چرخه كامل مجدداً استفاده كرد مگر اينكه درام تعويض شود. مي توان تصور كرد كه توليدكنندگان اصلي از چنين درام هاي OPC براي جلوگيري از پر كردن يا توليد مجدد كارتريج هاي تونر خود استفاده مي كنند.
 

 

 

تيغه بليد
كارتريج داراي يك تيغه تميز كننده است كه در تماس با درام OPC قرار مي گيرد. همانطور كه در هنگام چاپ درام مي چرخد ​​، تونر اضافي از سطح درام برداشته مي شود و در داخل ظرف كارتريج تونر ذخيره مي شود. در صورت شارژ كارتريج ، اين ظرف بايد خالي شود وگرنه باعث پر شدن بيش از حد و نشت مواد تونر در چاپگر مي شود. در عين حال ، بايد تيغه تميز كننده تعويض شود تا از جفت شدن سطح آن بر روي درام اطمينان حاصل شود.

 

 

فوم رولر
در چاپگرهاي Lexmark ، غلتك اصلي شارژ (PCR) در چاپگر ، خارج از كارتريج قرار دارد. اين يك غلتك لاستيكي جامد با يك هسته فلزي است. در كنار درام OPC قرار دارد. در طي فرايند چاپ ، ولتاژ بالايي در سراسر PCR اعمال مي شود و در برابر درام مي چرخد ​​و در نتيجه سطح حساس به نور را با يك بار الكترواستاتيك منفي مي پوشاند. سطح PCR به تدريج با يك فيلم خاكستري از تونر استفاده نشده پوشانده مي شود و بايد هر بار كه كارتريج جديدي در چاپگر نصب مي شود ، آن را تميز كنيد. بعد از 250،000 چاپ ، سطح غلتك لاستيكي مي تواند ساييده شود يا توسط آلودگي ها آسيب ببيند و جايگزيني آن را ضروري مي كند. هرگونه آسيب به PCR مي تواند منجر به آسيب بعدي در سطح درام OPC شود زيرا دو سطح در تماس با يكديگر مي چرخند.
در پرينترهاي ليزري HP ، PCR در داخل كارتريج تونر قرار دارد. همچنين با لاستيك رسانا پوشانده مي شود و در صورت لزوم بايد طي مراحل شارژ تميز ، بازرسي و جايگزين شود.
 

 

 

مگنت 
در پرينترهاي HP ، ايستگاه در حال توسعه از يك سيلندر فلزي تشكيل شده است كه به دور يك هسته مغناطيسي ثابت مي چرخد. معمولاً از آن به عنوان غلتك مغناطيسي يا غلتك "mag" ياد مي شود. اين قطعات نيز فرسوده شده و در صورت لزوم بايد مورد بازرسي و تعويض قرار گيرند.
كارتريج هاي Lexmark حاوي يك غلتك لاستيكي جامد است كه به انتقال تونر از مخزن به مناطق انتخاب شده درام OPC كمك مي كند. غلتك مي تواند به مرور زمان لكه هاي مسطحي ايجاد كند و اين امر منجر به ظاهر شدن خطوط سياه و افقي روي چاپ با فاصله 20 ميلي متر مي شود. سطح غلتك همچنين مي تواند ساييده شود و در نتيجه كيفيت چاپ كاهش مي يابد. غلتك توسعه دهنده بايد در مراحل شارژ كارتريج به دقت بررسي و نوسازي يا تعويض شود.
​​​​​​​

 

 

تونر
تونر چاپگر ليزري ماده اي پودري است كه از رزين پلاستيكي سياه ساخته شده و به ذرات آهن متصل شده است. با گذشت زمان ، تونر استفاده نشده در كارتريج به تدريج رطوبت جو را جذب مي كند و اين ممكن است پودر ريز را به شكل توده هايي با پيامدهاي واضح در كيفيت چاپ سوق دهد. تونرهاي پس از فروش ممكن است از نظر تركيبات شيميايي با فرمول اصلي سازنده كمي متفاوت باشند و از اين رو ممكن است واقعاً سازگار نباشند. به هر دوي اين دلايل ، حذف هر تونر قديمي و بدون استفاده از مخزن مهم است قبل از قرار دادن هر تونر جديد.

 

 

چيپ ست 
در طي پنج تا ده سال گذشته ، اكثر توليدكنندگان تراشه هايي را بر روي كارتريج هاي خود نصب كرده اند كه تأييد مي كنند يك كارتريج جديد به درستي مطابقت داده شده در چاپگر نصب شده است و رديابي دقيق تر طول عمر كارتريج را امكان پذير مي كند. سازندگان اصلي اغلب به روزرساني سيستم عامل را براي چاپگرها منتشر مي كنند.
بيشتر اين تراشه ها هنگام قرار گرفتن در چاپگر ، تعداد صفحه را مجدداً تنظيم مي كنند: شمارنده به عقب صفر مي رسد و سپس چاپگر درخواست درج كارتريج جايگزين را مي كند ، حتي اگر عمر مفيد در كارتريج قديمي باقي مانده باشد. توجه داشته باشيد كه لبه جلوي كارتريج هاي مختلف چگونه تغيير شكل داده است: نتيجه اين است كه يك كارتريج از يك محدوده مدل در چاپگر مدل بعدي جاي نمي گيرد
روش هايي وجود دارد ك چيپست از روي كارترج حذف شده و امكان شارژ مجدد آن فراهم شود . اين كار در برخي مركز تعمير پرينتر و ماشينهاي اداري انجام ميشود و شما را از خريد كارتريج بي نياز مي كند.

 

 

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۴ دى ۱۳۹۹ ] [ ۰۳:۳۷:۰۶ ] [ مهدي ] [ نظرات (0) ]

 

پس از انجام هر عمل جراحي كوچك يا بزرگ نياز است تا بريدگي موجود روي بدن با بخيه بسته شود. انتخاب نخ مصرفي براي اين كار نيز مستلزم بكارگيري حساسيت و دقت بالايي است كه در تخصص توليدكنندگان اين نخ ها است.

انواع نخ هاي جراحي بر مبناي موارد مختلفي از قبيل قطر نخ بخيه، طبيعي يا مصنوعي بودن آن و قابليت جذب يا غير جذبي آن هستند. تك لايه يا چند لايه بودن نخ هاي بخيه نيز يكي ديگر از ملاك هاي تقسيم بندي آنها است.

هنگام خريد تجهيزات پزشكي جراحي توجه به اين نكات كاملا ضروري است.

در اين مطلب به بررسي اين دسته بندي ها مي پردازيم و خصوصيات هر يك از آنها را نيز به اختصار مرور مي كنيم.

انواع نخ بخيه بر اساس روش بافت

نخ هاي مصرفي در جراحي ها بر اساس روش تهيه آنها يا ساختار است. اين نخ ها نيز براي آنكه در دوخت بخش هايي از بدن بكار روند، لازم است تا به اندازه كافي استحكام داشته باشند. به اين جهت ضخامت و دوام مورد نياز را با تابيدن آنها به دست مي آورند. براي اين كار در صورت لزوم چندين لايه از اين نخ ها را دركنار يكديگر قرار مي دهند و به روشي خاص با هم تلفيق مي كنند.

بر اساس اين دسته بندي نخ هاي جراحي يا بخيه به انواع تك لايه و چندلايه تقسيم مي شوند. هر يك از اين نخ ها در موارد متفاوتي از جراحي ها كاربرد دارند. تفاوت اصلي بين آنها دوام بالاتر نوع چندلايه نسبت به تك لايه است كه طول عمر آنها را بيشتر مي كند.

احتمال بيشتر عفونت پس از عمل در اين نوع نخ چندلايه وجود دارد. در حالي كه نخ هاي بخيه تك لايه با وجود دوام پايين و طول عمر كوتاه تر به ميزان كمتري نيز دچار عفونت مي شوند. اين خاصيت براي نخ هاي تك لايه امتيازي است كه امكان استفاده از آنها را در جراحي هاي ظريف و حساس ميسر مي كند.

تقسيم بندي نخ بخيه بر اساس قابليت جذب

انواع نخ بخيه را بر مبناي قابليت جذب آنها توسط بدن نيز تقسيم بندي مي كنند. پيش از اين همه نخ هاي مصرفي در جراحي ها از نوع غيرجذبي بودند و پس از گذشت مدتي از جراحي و جوش خوردگي جاي زخم و بريدگي توسط پزشك مربوطه جدا مي شدند يا براي هميشه روي بدن باقي مي ماندند.

حتي امروزه نيز از اين نوع نخ هاي جراحي استفاده مي شود. اين خصوصيت درمورد جراحي هاي محيط داخلي بدن كار را آسان مي كند؛ البته ماندگاري اين نخ ها گاهي نيز حياتي هستند و بنابر تشخيص پزشك صورت مي پذيرد.

برخي انواع نخ هاي غير جذبي به عبارت زير هستند

نخ بخيه نايلون طبيعي و تك لايه است. اين نخ استقامت زيادي دارد؛ اما گره هاي آن در جراحي چندان قابل اعتماد نيستند.

پلي پرولين كه نوعي نخ بخيه مصنوعي و تك لايه است، در جراحي هاي ترميم پوست كاربرد دارد. استقامت اين نخ آن را براي جراحي هاي حساس مانند عمل عروق كرونر قلب و جراحي هاي ظريف در زايمان مناسب كرده است.

قابليت جذب بالاي اين نخ گران قيمت احتمال بروز حساسيت و مشكلات پس از عمل بسيار كم و استفاده از آن نيز كاملا تخصصي و بسيار دشوار است.

نخ سيلك يا ابريشم نوعي ديگر از نخ هاي جراحي با منشا طبيعي به شمار مي رود. اين نخ داراي مزاياي بسيار مفيدي در عمل است؛ اما احتمال عفونت نسبتا بالايي نيز دارد كه به عنوان نكته منفي در آن محسوب مي شود.

پلي استر آخرين مدل از نخ هاي بخيه است كه از انواع مصنوعي و چند لايه به شمار مي رود و داراي بافتي پيچيده و درهم است..

كدام نوع نخ بخيه براي كدام عمل هاي جراحي مناسب است؟

علاوه بر مشخصات ظاهري و دسته بندي هاي انواع نخ جراحي كاربرد آنها نيز با يكديگر متفاوت است. انواع جراحي ها و بافت هايي كه عمل مي شوند، با يكديگر متفاوت هستند. بعضي بافت ها بسيار لطيف است و عمل هاي جراحي سخت و ظريفي را طلب مي كنند.

نخ به كار رفته در اين جراحي ها نيز به همين نسبت ظريف و داراي بافت تخصصي است؛ اما در مورد بافت هاي سفت و ضخيم نياز به نخ هايي با درجه ضخامت و دوام بيشتر است. قياس درجه بندي ضخامت نخ هاي بخيه را با حرف O نمايش مي دهند. هراندازه ضخامت نخ كمتر و ظرافت و بافت آن دقيق تر باشد، اين عدد بزرگتر مي شود. چنين نخ هايي در بخيه هاي ظريف و عمل هاي جراحي حساس تر به كار مي روند.

نخ هاي بخيه جذبي در انواع زير تقسيم مي شوند:

 گوت نخ بخيه تك لايه اي است كه براي سزارين كاربرد زيادي دارد. اين نخ با منشا طبيعي و حيواني است.

پلي دي اكسانون يا PDS   كه تك لايه و مصنوعي است. اين نخ در بخيه هاي نرم و بافت هاي لطيف مانند شكم و عمل هاي قلب كاربرد دارد.

پلي گلي كابرون نخي تك لايه و مصنوعي با مصارف عمومي به شمار مي رود؛ اما بهتر است در بخش هايي از بدن كه سلول هاي عصبي زياد دارد، به كار نرود.

پلي گلاكتين از نخ هاي جذبي با منشا مصنوعي و مورد استفاده در جراحي هاي دست و صورت است.

به طور كلي مشاهده شده است كه نخ هاي جذبي با منشا طبيعي حساسيت هاي زيادي را ايجاد مي كنند و منبع عفونت هاي بعد از عمل به شمار مي روند.

 

 

 

 

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲ دى ۱۳۹۹ ] [ ۰۲:۴۰:۲۷ ] [ مهدي ] [ نظرات (0) ]
اخراج يحيي گل‌محمدي به دست محمدرضا اكبريان، خاطره كارت قرمز او به فرهاد مجيدي را در اذهان زنده مي‌كند؛ كارتي كه با جنجال هاي زيادي همراه بود.

به گزارش ورزش سه، شب شيرين سرخ ها ناگهان با يك تصميم از سوي محمدرضا اكبريان به شبي تلخ براي هواداران پرسپوليس و البته يحيي گل‌محمدي تبديل شد. پس از اين كه در نزديكي محوطه جريمه پرسپوليس، داور در سوت خود دميد و يك خطا براي صنعت نفت اعلام كرد، توپ قلت خورد و به كادرفني خشمگين تيم ميزبان رسيد و سرمربي اين تيم كه از تصميم داور ناراضي بود، به توپ ضربه زد تا با خشم متقابل اكبريان كه در كارت قرمز خود را نمود مي‌داد، مواجه شود.

 

 

اين كارت قرمز با واكنش تند يحيي گل‌محمدي هم مواجه شد. او كه از حضور در نشست خبري محروم بود، در مصاحبه ايستاده با فوتبال برتر درباره علت عصبانيتش در دقيقه ۹۰+۵ گفت: «در ده دقيقه آخر داور خطاهاي خيلي بي موردي گرفت و بازي را خيلي ساكن كرد.» يحيي شايد خوش شانس هم بود كه پس از اين اخراج، تيمش گلي را دريافت نكرد.

 

 

 

 

 

اين البته اولين باري نيست كه محمدرضا اكبريان با اخراج سرمربي تيم هاي مشهور، به تيتر يك رسانه ها تبديل مي‌شود. دو سال پيش در آخرين هفته ۲۹اُم ليگ هجدهم، پس از اين كه استقلال دروازه صنعت نفت را گشود، تيم داوري اين گل را مردود دانست و همين موضوع سبب طغيان شديد كادرفني آبي ها و در راس آن ها فرهاد مجيدي شد.

 

مجيدي كه با لباس سفيد طول زمين را با عصبانيت مي‌پيمود و اعتقاد داشت اين گل به هيچ عنوان غلط نيست، ناگهان اكبريان را در مقابل خود ديد و لحظه‌اي بعد نمايش كارت قرمز به خشم و ناراحتي او دامن زد.

 

چند ماه بعد زماني كه اكبريان به تصميم اشتباه خود اعتراف كرد، مجيدي روي تئوري تعمدي بودن اين تصميم اصرار كرد و در اينستاگرامش نوشت: «شما شانس قهرماني رو از استقلال گرفتيد بعد به جاي عذر خواهي از هواداران استقلال با كمال وقاحت مي گوييد مجيدي تمركز ما رو بهم زد ،نه اقاي داور به شما ماموريتي كه سپرده شده بود خيلي خوب با كمك كمك داور انجام داديد تا تيم ديگر ...»

 

اكنون اخراج يحيي گل‌محمدي سبب شده تا او بازي با نفت مسجدسليمان را از دست بدهد؛ تقابل با تيمي كه به پرسپوليس سخت مي‌بازد و حالا غيبت نفر اول كادرفني سرخ‌ها، ممكن است مشكلات پرسپوليس را بيشتر كند.

 

 

 

 

البته كارشناسان داوري هم درباره اين صحنه نظرات ضد و نقيضي داشته اند. حسين عسگري، محمد فنايي، سعيد مظفري زاده و ديگر چهره هاي سرشناس قضاوت در فوتبال ايران به اين موضوع پرداخته اند و آن را از يك سو بي مسئوليتي كادرفني سرخ ها در كنترل هيجان خود و از سوي ديگر سخت گيري محمدرضا اكبريان دانسته اند.

اكبريان داوري است كه بازي هاي مهمي را در فوتبال ايران سوت زده و بيش از دو دهه داور رده هاي مختلف در ليگ ايران بوده است. از او آنچه كه در ذهن مانده چهره اي مصمم و البته گاها پراشتباه است كه حالا به عنوان يك داور باسابقه، تجربه اخراج دو مربي سرخابي را هم در كارنامه اش جاي داده است؛ دو اخراج تقريبا مشابه در مقابل يك تيم، صنعت نفت!
 
منبع :  http://news-sky.ir/

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲ دى ۱۳۹۹ ] [ ۰۲:۴۴:۱۴ ] [ مهدي ] [ نظرات (0) ]

ديدار پيكان تهران و شهرخودروي مشهد جنجال هاي زيادي را به همراه داشت؛ جايي كه اعضاي دو تيم بارها با هم درگيري لفظي پيدا كردند و كار به جايي كشيد كه نبايد!

خبر فوق العاده

به گزارش "ورزش سه"، پيكان تهران امروز در مسابقه اي كه 23 دقيقه اش روز گذشته برگزار شد و به خاطر بارش شديد باران و خيس شدن كامل ورزشگاه شهرقدس نيمه كاره ماند، مقابل شهرخودرو قرار گرفت و موفق شد با انجام يك بازي خوب و منطقي 3 امتياز ارزشمند را به دست آورد. شاگردان مهدي تارتار علاوه بر اينكه يك گل وارد دروازه حريف كردند، يك ضربه پنالتي را نيز توسط امير روستايي از دست دادند.


مساله اي كه اين بازي را جنجالي كرد، درگيري اعضاي كادرفني دو تيم در جريان مسابقه و همچنين اتفاقات عجيب پايان بازي بود. ماجرا از جايي شروع شد كه در دقايق پاياني بازي و در حالي كه پيكان يك بر صفر از حريف پيش بود، مهدي تارتار سرمربي پيكان قصد انجام يك تعويض را كرد. او مي خواست يكي از بازيكنان بلند قامت تيمش را از زمين بيرون بكشد و در حالي كه بازيكن جايگزين به كنار خط رفته و تابلوي تعويض نيز بالا بود، سرمربي پيكان تصميم گرفت جلوي تعويض را بگيرد تا ضربه كرنر زده شود و در فاصله موجود تيمش تا رسيدن بازيكن جديد به محوطه جريمه 10 نفره نباشد.

وقتي كادرفني پيكان جلوي تعويض را گرفت، مهدي رحمتي و ساير نيمكت نشينان شهرخودرو به شدت به اين مساله اعتراض كردند و ادعا داشتند كه سرمربي خودروسازان براي تلف كردن وقت بازي چنين تصميمي را گرفته است. اين در شرايطي بود كه چند دقيقه قبل از اين اتفاق رحمتي احمد الجبوري بازيكن تيمش را براي تعويض لب خط آورد و موقع به زمين رفتن او ناگهان پشيمان شد.


بعد از اين اتفاق در يكي دو صحنه بازيكنان پيكان به دليل آسيب ديدگي روي زمين افتادند كه همين امر سبب شد تا اعتراضات كادرفني شهرخودرو اوج بگيرد. مربيان اين تيم اعتقاد داشتند پيكاني ها مي خواهند وقت بازي را تلف كنند تا پيروزي را به دست بياورند. در اين حين رحمتي و دستيارانش طعنه هاي تندي را به تارتار و كادرفني پيكان زدند و اين تيم را بارها به انجام ضد فوتبال متهم كردند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲ دى ۱۳۹۹ ] [ ۰۲:۳۲:۴۹ ] [ مهدي ] [ نظرات (0) ]

 در قانون جذب عشق قسمت اول، به مفهوم قانون جذب عشق چيست پرداختيم و نكات كلي را در مورد استفاده قانون جذب در روابط بيان كرديم. در قانون جذب عشق و مبحث روابط اين مسئله مطرح ميشود كه ما خودمان، چقدر خودمان را دوست داريم؟

چون جهان بيرون آينه درون است. اين مسئله اي است كه ممكن است تاكنون زياد به آن فكر نكرده باشيم.

جهان بيرون آينه درون است يعني هر چيزي كه درون من است من همان را در بيرون خود ميبينم. اگر من درون خودم فكر كنم جذاب نيستم، بيرون هم راه ميروم يكي من را ميبيند و ميگويد شما جذاب نيستي!

اگر من فكر ميكنم فردي شوخ طبع و بامزه هستم، در ميان هر جمعي كه قرار بگيرم هم يكي از جمع به من ميگويد چقدر جذاب و بامزه هستي. هر چيزي كه درون من هست من همان را بيرون مي بينم.

من بايد روي درون خودم كار كنم و از درون، خودم را دوست داشته باشم يعني درون من اين موضوع هست كه من امير شريفي دوست داشتني هستم، من هر جا ميرم نقل مجلس ام، همه من را دوست دارند و …

مهمترين مسئله در بحث روابط اين هست كه ما خودمان، خودمان را دوست داشته باشيم. پس به ياد داشته باشيد قدم اول قانون جذب عشق اين است كه خودتان را خيلي دوست داشته باشيد.

براي روشن شدن مفهوم عشق بخشيدن به ديگران، اول بايد معناي عشق نبخشيدن به ديگران را بفهميد.

تلاش براي تغيير دادن طرف مقابل عشق بخشيدن نيست!

تصور اين‌كه شما مي‌دانيد چه چيزي براي طرف مقابل بهرت است عشق بخشيدن نيست!

تصور اين‌كه حق با شماست و طرف مقابل اشتباه مي‌كند عشق بخشيدن نيست!

بازخواست، ملامت، شكايت، غر زدن، يا ايراد گرفتن از طرف مقابل عشق بخشيدن نيست!

اين‌ها خلاف قانون راز جذب عشق است.

يكي از موضوعاتي كه باعث مي شود كه ما در روابط مان شكست بخوريم، فكر كردن به روابط شكست خورده قبلي است.

اين مسئله نيز بسيار جالب است كه آن قدر به شكست خود فكر ميكنيم كه سناريويي مانند آن سناريو برايمان پيش مي آيد. مثلا با يك نفر وارد رابطه مي شويم و قرار ازدواج ميگذاريم اما يك هفته مانده به تاريخ ازدواج، طرف مقابل ما را ترك ميكند. نفر ديگري نيز به همين صورت و نفر بعدي نيز همين طور و نفرات بعدي نيز همين ماجرا … يا شخص به ما خيانت مي كند و يا شخص وسط رابطه، عاشق فرد ديگري ميشود و ما را ترك ميكند و … اين اتفاقات مدام كپي پيست و تكرار مي شوند.

اما سوال اينجاست كه چرا اين اتفاق ها رخ ميدهند و اين طوري ميشود؟ پاسخ امير شريفي به اين سوال اين است كه وقتي اين ماجرا اتفاق افتاد ترسيديد. شما اين ترس را ادامه داديد. شما با فكر كردن به آن رابطه، ترس خود را ادامه داديد. احساس بد، اتفاقات بد به زندگي ما مي آورند. احساس ترس نيز يكي از بدترين اتفاقات است كه به زندگي شما آمده است.

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۸ آذر ۱۳۹۹ ] [ ۰۱:۲۶:۰۰ ] [ مهدي ] [ نظرات (0) ]

 در قانون جذب ثروت مهم نيست كه كار شما چيست. شما اگر اين قوانين را به كار ببريد، قطعا در زمينه ثروت به رشدي فراتر از آنچه الان به ذهنتان مي رسد خواهيد رسيد.

چگونه ثروتمند شويم ؟ يكي از قوانين ثروت اين است كه يا عاشق كاري باشيد كه انجامش مي دهيد و يا كاري انجام دهيد كه عاشق اش هستيد. حس خوب شما باعث مي شود كارايي شما چند برابر شود. بتوانيد ايده هاي خوب در كسب و كارتان پياده سازي كنيد و ايده ها را به بهترين شكل ممكن ارائه دهيد. چرا كه ايده وقتي به سراغ شما مي آيد كه كارتان را در قلب تان داشته باشيد و به كار خود عشق بورزيد. اگر در كارتان عشق نباشد، انرژي و انگيزه هم نيست.

يكي ديگر از قوانين جذب ثروت كه به عقيده من هيچ روش سريع تر ديگري براي جذب ثروت وجود ندارد اين است كه بابت هر پولي كه وارد زندگي تان ميشود شكرگذار باشيد. كساني كه شكرگذار نيستند بدترين وضعيت مالي را دارند.

بايد بابت تك تك پول هايي كه وارد زندگيتان مي شود خدا را شكر كنيد. بابت تك تك معاملاتي كه انجام ميدهيد و در آن سود مي كنيد خدا را شكر كنيد، يك چيز ارزان مي خريد خدا را شكر كنيد، يك هديه دريافت مي كنيد خدا را شكر كنيد … و خدا را واقعا از ته دل تان شكر كنيد.

اگر ميخواهيد پول وارد زندگيتان شود، بايد پول را دوست داشته باشيد. پول واقعا دوست داشتني است و چيزي كه گاها ما را از پول دور مي كند همين دوست نداشتن پول است. ما در لايه هاي زيرين مغزمان پول را دوست نداريم و اين باعث ميشود ما به پول نرسيم.

آيا از قانون جذب براي ثروت استفاده مي‌ كنيد؟

دربا‌ره‌ پول چه احساسي داريد؟ بيشتر مردم مي‌ گويند پول را دوست دارند، اما اگر به‌ اندازه‌ كافي نداشته باشند، نسبت به آن احساس خوبي ندارند. اگر كسي تمام پولي كه نياز دارد را داشته باشد، آن‌وقت به‌ طور يقين نسبت به پول احساس خوبي دارد.

اگر نگاهي به دنياي اطرافتان بياندازيد، خواهيد ديد كه بيشتر مردم نسبت به پول احساس خوبي ندارند، زيرا بيشتر پول و ثروت دنيا دست حدود ۱۰ درصد از مردم است. تنها تفاوت ميان ثروتمندان و سايرين اين است كه آن‌ها نسبت به پول بيش از آنكه احساسات بد نشان دهند، احساسات خوب بروز مي‌دهند. به همين سادگي؛ جذب ثروت همين است.

چرا قانون جذب ثروت كار نمي‌ كند؟

دليل اينكه بيشتر مردم نسبت به پول احساس بدي دارند اين است كه در موردش عقايد منفي دارند، و آن عقايد منفي وقتي بچه بوده‌اند به خورد ذهن ناخودآگاهشان داده‌شده است. عقايدي مانند “پول كثيفه” “پول فساد مياره” “آدم‌ هاي ثروتمند صادق نيستند” “پول خواستن معنوي نيست” و … .

وقتي بچه‌ ايد هر چه والدين، معلم‌ ها يا جامعه بگويند مي‌پذيريد. و بنابراين بدون اين‌ كه متوجه شويد، با احساساتي منفي نسبت به پول بزرگ مي‌شويد.

“زماني كه پي ببريد هيچ كمبودي وجود ندارد، تمام دنيا از آن شما مي‌شود.”

 

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۸ آذر ۱۳۹۹ ] [ ۰۱:۱۰:۰۳ ] [ مهدي ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : ---
دیروز : ---
افراد آنلاین : ---
همه : ---
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب

سئو کار حرفه ای / ثبت آگهی رایگان / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید  / شرکت خدمات نظافتی در مشهد / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد  /سایت ایرونی  / بازی اندروید  / چت روم / خدمات گرافیک آریا گستر  / فروش پیج آماده آریا گستر